Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /kontroler/function.php on line 60
 Kaskaderzy - Stunt Team Poland
FIlm i TV Różne Prasa Efekty Specjalne Trening

  Hinduscy filmowcy zadowoleni ze zdjęć w Polsce

  Polska Agencja Prasowa - 12-10-2010 17:30

  12.10. Kraków (PAP) - W Krakowie trwają zdjęcia do bollywoodzkiego filmu akcji "Banita" ("Mujjahir"). Hinduscy filmowcy podkreślali we wtorek znakomitą atmosferę i warunki pracy w Polsce. Jak mówił reżyser Prashant Chadh, "Banita" to film antywojenny.

  "Dla mnie ten film ma przede wszystkim wydźwięk antywojenny. To film o terroryzmie, ale nie o terroryzmie, o jakim zazwyczaj myślimy, związanym z religią" - mówił na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami Prashant Chadh.

  "Dzisiaj terroryzm to raczej kwestia biznesu, chodzi w nim o pieniądze. Właśnie dlatego bardzo silnie eksponujemy w tym filmie temat krwi, która po tej stronie granicy czy po innej ma ten sam kolor" - tłumaczył reżyser.

  Filmowcy kręcili we wtorek jedną z najtrudniejszych scen na planie - wybuch bomby na Rynku Głównym, w którym ginie afgański terrorysta. Wymagała ona od polskich kaskaderów i pirotechników bardzo precyzyjnego przygotowania, bo realizowano ją w samym sercu miasta, w bardzo ruchliwym miejscu.

  "Banita" to opowieść o próbie dokonania zamachu terrorystycznego przy użyciu skradzionej broni biologicznej. Tytułowy bohater, w którego wciela się Sachin Joshi, próbując uratować świat przed zagładą, przemierza Europę, Maroko oraz Chiny.

  W Krakowie ekipa filmowa będzie do 21 października, realizując 14 dni zdjęciowych. Kraków wygrał rywalizację o ten film z Pragą. "Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się włączyć w tę produkcję i że Kraków gra Kraków w +Mujjahir+, a nie Praga Pragę" - mówiła dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego (KBF) Magdalena Sroka. Zaznaczyła, że sukces jest wynikiem m.in. zabiegów Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

  Zadowoleni są też hinduscy twórcy. "Przyjazd do Polski to była bardzo szczęśliwa decyzja. Mamy gigantyczne, profesjonalne wsparcie ze strony polskiego producenta i Krakowskiej Komisji Filmowej. Wszystko, co zaplanowaliśmy w scenariuszu, możemy zrobić dokładnie tam, gdzie chcieliśmy. Ekipa, z którą współpracujemy, to znakomici fachowcy, z dużymi umiejętnościami" - powiedział Prashant Chadh. Dodał, że być może będzie chciał wrócić do Krakowa, ale z filmem romantycznym.

  Reżyser bardzo chwalił pracę ekipy kaskaderów, bo - jak podkreślał - sceny nie są wcześniej ćwiczone, ale improwizowane. W Krakowie realizowano m.in. sceny ucieczki po balkonach budynków i skoku z mostu.

  "Podjęliśmy właściwą decyzję. Spotykamy się z wielką pomocą i uprzejmością ludzi. Nie żałuję tego, że wybraliśmy Kraków, i na pewno będziemy tutaj wracać - mówił odtwórca głównej roli Sachin Joshi. Pytany, czy jego rola jest niebezpieczna, odparł: "Trochę jest". "To kino akcji, które ma to do siebie, że jest niebezpieczne, ale bawię się dobrze. Wierzę, że życie powinno być życiem na krawędzi i ten film daje taką szansę" - ocenił aktor. Dodał, że w filmie nie ma scen tanecznych, choć w tle są piosenki.

  Oprócz kaskaderów i pirotechników Polakiem, który uczestniczy w bezpośredniej realizacji filmu, jest drugi operator Artur Żurawski.

  Premierę filmu zaplanowano na kwiecień 2011 r. Niewykluczone, że będzie on wyświetlany także w Polsce. "Jesteśmy w trakcie rozmów na ten temat" - poinformował Maciej Żemojcin ze spółki Film Polska.

  Zdjęcia wykonane w Polsce zajmą ok. 20 minut w 1,5 godzinnym filmie. Budżet filmu to 6 mln dolarów, z czego, według szacunków, ponad jedna czwarta zostanie w naszym kraju.

  Dyrektor KBF mówiła, że realizacją filmów w Krakowie interesują się już kolejni hinduscy producenci.

  Producentem "Banity", kręconego w Niemczech, Maroku, Indiach i w Polsce, jest spółka J.M.J. Entertainment Pvt. Ltd., wspomagana przez Percept Pictures.

  Wspólną ofertę, która przyciągnęła bollywoodzkich filmowców, przygotowały Film Polska Sp. z o.o., Alvernia Studios i Krakowska Komisja Filmowa, działająca w strukturach KBF.(PAP)

  Więcej

   W żywiole

   Reczpospolita - piąta aleja

   Więcej
   W żywiole

    Nadchodzi Dzień Gniewu

    Debiut fabularny Marka Sołka

    Więcej
    Nadchodzi Dzień Gniewu

     Spowiedź Księdza Jana

     12 styczeń 2007 - Rzeczpospolita

     Więcej
     Spowiedź Księdza Jana

      Oficerowie - Plac Zamkowy

      10 Grudnia 2006 Warszawa

      Więcej
      Oficerowie - Plac Zamkowy

       Zaginiona Arka Przymierza

       Afryka - 2000

       Więcej
       Zaginiona Arka Przymierza

        Na Spotkanie z Taflą Wody

        22 wrzesnia 1996 Czas Krakowski

        Więcej
        Na Spotkanie z Taflą Wody

         Ludzie od Robienia Sztuczek

         3-5 stycznia 1997 Echo Krakowa

         Więcej
         Ludzie od Robienia Sztuczek

          Kulisy Kaskaderskiej Kuchni

          Lipiec/sierpień 1997 Arkada

          Więcej
          Kulisy Kaskaderskiej Kuchni

           Krakowscy Kaskaderzy u Hoffman

           9 września 1997 Dziennik Polski

           Więcej
           Krakowscy Kaskaderzy u Hoffman

            Dwudziestu Wspaniałych

            12 marca 1999 Dziennik Polski

            Więcej
            Dwudziestu wspaniałych

             Gazeta Wyborcza-Gazeta Łódzka

             24 sierpnia 1999

             Więcej
             Gazeta Wyborcza-Gazeta Łódzka


              Bez Przygody Człowiek Kostnieje

              9 czerwca 2000

              Więcej
              Bez Przygody Człowiek Kostnieje

               Teatr Kaskaderów

               Nowe Forum Gospodarcze - 5 marzec - 5 kwiecień 2001

               Więcej
               Teatr Kaskaderów

               Logowanie linki

               Projekt: Nsystems